• Więcej informacji na temat rozwiązań HDVC
  Więcej informacji na temat rozwiązań HDVC — obraz nagłówka

Informacje na temat rozwiązań HDVC

Dlaczego warto wybrać rozwiązania wideokonferencji firmy Panasonic?

Wysoka jakość obrazu i dźwięku

Wysoka jakość obrazu i dźwięku jest owocem doświadczenia zdobywanego przez firmę Panasonic przy budowie licznych urządzeń audio-wideo.

Wysoka jakość obrazu

Opracowana przez firmę Panasonic unikalna technologia tworzenia obrazu wysokiej jakości, która znalazła także zastosowanie w produktach serii VIERA i DIGA, pozwala uzyskać niezwykły realizm oraz złudzenie, że wszyscy uczestnicy spotkania znajdują się w tym samym pomieszczeniu. Procesor LSI, będący częścią domowej platformy cyfrowej Uniphier®, pozwala także na wzbogacenie komunikacji o wyrazy twarzy i gesty ukazane na wyraźnym obrazie o jakości Full HD.

* Uniphier® jest zarejestrowanym znakiem handlowym firmy Panasonic Corporation.

 


Wysoka jakość dźwięku

Wyjątkowa funkcja tłumienia echa umożliwia prowadzenie naturalnej, dwustronnej rozmowy. Poza redukcją efektu echa i gwizdów zapewnia ona realizm dźwięku i brak przerw, nawet gdy dwie osoby zaczną mówić jednocześnie. Szerokopasmowy dźwięk stereo zapewnia czyste, przestrzenne brzmienie. Jako wyposażenie opcjonalne dostępny jest także mikrofon powierzchniowy wyposażony w funkcję rozpoznawania kierunku. Informuje on, z której strony dobiega głos mówiącego i przekazuje dane o jego pozycji wobec słuchaczy. Pozwala to stworzyć wrażenie normalnej rozmowy i przebywania we wspólnym pomieszczeniu nawet wtedy, gdy rozmówcy są od siebie znacznie oddaleni. Prowadzenie długich rozmów staje się ponadto mniej męczące.

 

Stabilne połączenie

Oryginalna technologia zapewnienia jakości połączeń audio-wideo firmy Panasonic (AV-QoS)

Systemy komunikacji wizualnej HD posiadają szereg opracowanych przez firmę Panasonic funkcji, które w sposób niewidoczny dla użytkownika dbają o najwyższą stabilność połączeń. Specjalna funkcja dokładnie szacuje stopień obciążenia sieci i w celu uniknięcia strat pakietów odpowiednio steruje ilością przesyłanych danych. Dostępne są także funkcje FEC (Forward Error Correction) i ARQ (Automatic Repeat reQuest), które wspólnie pomagają zrekompensować nieuniknione straty pakietów. Opisany zestaw funkcji umożliwia uzyskanie stabilnego połączenia bez przerw w przekazywaniu obrazu i dźwięku. Dotyczy to zarówno połączeń przez sieci intranet, jak i przez Internet, gdzie brak jest gwarancji dostępności pasma, ponieważ zmienia się ona stale wraz z natężeniem ruchu. Zdolność do prowadzenia wideorozmów z klientami poza firmą w naturalny sposób zwiększa ilość okazji biznesowych.

 

Łatwa obsługa

Łatwa do nauczenia obsługa pilotem zdalnego sterowania i czytelne informacje na ekranie.

Wybieranie rozmówcy przyciskiem lub za pomocą książki adresowej. Pilot zdalnego sterowania jest równie łatwy w użyciu co pilot TV.

 1. Szybkie wybieranie
  Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, aby skontaktować się z pięcioma często wybieranymi rozmówcami.

 2. Książka adresowa
  Wybierz rozmówcę i połącz się z nim bezpośrednio z książki adresowej.

 3. Ekran stanu połączenia
  Pozwala łatwo sprawdzić stan połączenia sieciowego i łączności z urządzeniami peryferyjnymi.

 

 

Udostępnianie zawartości

Bez trudu, jednym przyciskiem przełączysz się na dodatkową kamerę lub ekran komputera, by udostępnić dane, na przykład filmy czy aplikacje.

Udostępnianie ekranu komputera

Pokaż rozmówcy ekran swojego komputera, by podczas rozmowy mógł widzieć te same wykresy i dane z prezentacji.