• System Product Collaborations

Współpraca w zakresie produktów systemowych

Panasonic nawiązała współpracę z wieloma przedsiębiorstwami w celu rozszerzenia możliwości zastosowania swoich kamer zdalnych oraz systemów rejestracji na żywo.

Współpraca z firmą KST-Moschkau zaowocowała na przykład stworzeniem obudowy do zastosowań zewnętrznych dostosowanej do modeli AW-UE70 i AW-HE40, a także zawiesi na ścianę przeznaczonych do obu tych modeli oraz kamery AW-HE130.

Partnerska relacja z firmą MOVICOM pozwoliła firmie Panasonic na opracowanie dostosowanej do potrzeb rejestracji 4K niestandardowej głowicy obrotowo-uchylnej Robyhead do kamery AK-UB300. Produkt ten, wykonany z włókna węglowego, odznacza się dużą dokładnością oraz bardzo niską prędkością ruchu (od 0,01 do 90º/s). Możliwości połączeń obejmują podwójne i poczwórne kable SDI, Ethernet i kable światłowodowe. 

Kolejne poszerzenie zastosowań w zakresie transmisji na żywo jest wynikiem współpracy z firmą TECNOPOINT, producentem systemów szyn doskonale nadających się do przemieszczania kamery AW-HE130. Systemy te, wyposażone w graficzny interfejs sterowania kamerami PTZ, spełniają także wymogi w zakresie transmisji telewizyjnej na żywo.

Firma Panasonic podpisała również umowę o dystrybucję najnowszej generacji mikrokamer Antelope na rynkach europejskich. Umowa obejmuje model Antelope PICO, emitujący stały sygnał na żywo oraz w zwolnionym tempie o prędkości zapisu do 350 klatek na sekundę, a także model Antelope ULTRA, niewielką kamerę 4K o prędkości zapisu do 60 klatek na sekundę, wyposażoną w pojedyncze wyjście 12G-SDI.