• Praca z kartami P2

10 najważniejszych korzyści związanych z przepływem pracy

STAŁA GOTOWOŚĆ W LOKALIZACJI
Produkty kamerowe P2 obsługują stałe rejestrowanie wstępne i rejestrowanie w pętli, więc możliwość przeoczenia ważnego wydarzenia przez ekipę wiadomości jest znacznie mniejsza. Nie trzeba też czekać na uruchomienie skanerów ani nośników przed nagrywaniem.

OZNACZANIE KLUCZOWYCH SCEN W PLIKU
Operator kamery może zaznaczyć przy głowicy kamery kluczowe pliki i sceny ikonami, aby pomóc personelowi produkcyjnemu w stacji zidentyfikować najważniejsze ujęcia.

WYSYŁANIE WIDEO POŚREDNIEGO Z GŁOWICY KAMERY
P2 umożliwia przeglądanie wideo, np. w formacie MPEG-4 AVC, do wysłania z głowicy kamery przez bezprzewodową sieć LAN do oceny przez personel produkcyjny lub edycji offline.

WYELIMINOWANIE CZASU ARCHIWIZACJI
Po włożeniu kamery P2 do gniazda PCMCIA w laptopie, jest ona natychmiast rozpoznawana jako zamontowany napęd. Umożliwia to natychmiastowe edytowanie lub przesyłanie, a cyfryzacja czy archiwizacja nie są potrzebne.

BEZPOŚREDNIA EDYCJA NA KARCIE
Karta P2 może być używana do bezpośredniej edycji. Oznacza to, że dziennikarze w terenie mogą natychmiast zacząć edytować materiały przy użyciu zwykłego laptopa, bez wczytywania ich do systemu.

MXF W GŁOWICY KAMERY
MXF jest powiązany z formatem plików DVCPRO DIF obsługiwanym przez głowicę kamery. Plik może zostać natychmiast rozpoznany i oznaczony przez zespół redakcyjny oraz cyfrowe systemy archiwizacji.

LOSOWY DOSTĘP DO MATERIAŁU
W przeciwieństwie do taśm karta P2 zapewnia losowy dostęp, a tym samym umożliwia szybkie wyszukiwanie materiału przy użyciu głowicy kamery, deku P2 czy edytora na laptopie.

FUNKCJA LISTY ODTWARZANIA
Unikatową funkcją deku P2 jest możliwość tworzenia list odtwarzania. Dek P2 może być prostym edytorem nieliniowym, gdy wymagany jest tylko obraz zmontowany.

DODATKOWE POŁĄCZENIE ZE ŚRODOWISKIEM IT
Interfejsy danych cyfrowych IEEE1394 i USB 20 w kamerze pozwalają na nieliniową edycję w terenie i zapewniają ścieżkę do nagrań na dysku twardym lub postsynchronowania na taśmie wideo bezpośrednio z kamery.

BŁYSKAWICZNE PRZESYŁANIE DO SIECI
Pliki P2 można błyskawicznie — z szybkością ponad 600 Mb/s+ — przesyłać do sieci. Niektórzy nadawcy przed edycją archiwizują najpierw cały materiał w stacji, więc P2 umożliwia im oszczędzenie ogromnej ilości czasu.