• Technologia AVCCAM

AVCHD

REWOLUCJA jest bliżej niż myślisz
Historię filmu i wideo od zawsze charakteryzowało ciągłe poszukiwanie lepszych sposobów nagrywania obrazu. Dzięki ogromnym postępom w technikach kompresji danych autorzy filmów mogą się cieszyć coraz wyższą jakością obrazu w coraz łatwiejszych w obsłudze formatach, które umożliwiają przechowywanie danych w coraz oszczędniejszy sposób. Przejściu z kliszy na taśmy wideo, a następnie na systemy plików zawsze towarzyszyło dążenie do polepszenia wygody i jakości.

Panasonic jest autorem serii AVCCAM, nowej generacji kamer w przystępnej cenie, oferujących niespotykane zalety w porównaniu z taśmowymi systemami MPEG-2 HDV. Kamery AVCCAM otwierają całkiem nowy świat możliwości przed wideofilmowcami, szkołami, kościołami, autorami stron internetowych, organami ścigania itp.

Co to jest AVCHD?

Główną cechą AVCHD
AVCHD (Advanced Video Codec High Definition) jest system kompresji wysokiej rozdzielczości. Jest to koder i dekoder („kodek”) wideo o wysokiej wydajności, oparty na standardzie MPEG-4 AVC (H.264). To kolejny krok w polepszaniu jakości obrazu, która jest dużo wyższa niż w przypadku kodowania MPEG-2 (używanego w formacie HDV). Kodek AVCHD korzysta z kompresji „future-forward”.

Kamery AVCHD nagrywają wideo w wysokiej rozdzielczości bezpośrednio na kartach SDHC, dzięki czemu są szybkie i łatwe w użyciu jak cyfrowe aparaty fotograficzne. Kamery AVCHD nie mają ruchomych części, bezpośredni zapis na kartach pamięci jest niezawodny, nie występuje ryzyko zacięcia się głowicy czy zaników sygnału tzw. drop-out.

> Czas rejestrowania