AVC-ULTRA Panasonic

Nowa jakość pracy. Od początku do końca.

Nowa rodzina kodeków AVC-ULTRA spełni wymagania każdego profesjonalnego użytkownika, zapewniając wysoką jakość obrazu i szybkość transmisji. Zwiększenie szybkości i mobilności oraz zmniejszenie kosztów zauważalne przy korzystaniu ze wszystkich aplikacji emisyjnych i aplikacji produkcji obrazu.

AVC-ULTRA opracowano, aby zapewnić profesjonalistom pracującym nad produkcją obrazu trzy istotne korzyści w zakresie od obróbki obrazu do transmisji na żywo:

  1. Znaczne zmniejszenie kosztów eksploatacji podczas pracy nad produkcją obrazu.
  2. Sieciowe przetwarzanie i produkcja obrazów przez zniesienie ograniczeń dotyczących czasu i miejsca. 
  3. Zapewnienie środowiska produkcji obrazu, które inspiruje do tworzenia prawdziwie kreatywnej zawartości.

Metoda kompresji międzyramkowej wysoce dostosowana do produkcji obrazu. Oprócz kodeka AVC-Intra Class 100/50, który obsługuje obraz w rozdzielczości 1080p*1, AVC-ULTRA zawiera również kodek AVC-Intra Class 200.*1 Dzięki obrazowi o doskonałej jakości — zbliżonej do nieskompresowanej — oraz 24-bitowemu audio zapewnia jakość na poziomie spełniającym wymagania obróbki i archiwizacji obrazu. Aby sprostać potrzebie pracy w rozdzielczości 4K, AVC-ULTRA oferuje AVC-Intra Class 4:4:4. 

Metoda kompresji międzyramkowej, która pozwala uzyskać jakość nagrania HD przy niskiej prędkości transmisji. Idealnie sprawdza się przy transmisji na żywo z miejsca wydarzenia i podczas pracy z zawartością przesyłaną przez internet. Dostępne są cztery prędkości transmisji: AVC-LongG50/25/12*1/6*1 Mb/s. Model AVC-LongG25 zapewnia na przykład jakość wideo z 10-bitowym kodowaniem 4:2:2 przy prędkości transmisji 25 Mb/s.

Nagrywa wideo pośrednie o niskiej prędkości, wysokiej rozdzielczości i wysokiej jakości dźwięku (Quick Time/H.264), równocześnie zapisując też rzeczywiste dane.*2 Zawiera również metadane ułatwiające wygodne edytowanie w trybie offline. 

* 1: Dostępne już niedługo.
* 2: Podczas korzystania z funkcji nagrywania w pętli lub nagrywania interwałowego zapis danych pośrednich nie jest możliwy. Dane pośrednie to wideo o niskiej rozdzielczości i dane audio zawierające w pliku kod czasowy, metadane i inne dane zarządzania. Wykorzystanie technologii DCF Technologies na licencji Multi-Format, Inc.