• Professional Camera Solutions

PANASONIC I BRAINSTORM PREZENTUJĄ WSPÓLNE ROZWIĄZANIE WYKORZYSTUJĄCE WIRTUALNE STUDIO I TECHNOLOGIĘ AR PODCZAS IBC 2019

 

Panasonic iBrainstorm, wiodący producent grafik 3D czasu rzeczywistego, systemów rozszerzonej rzeczywistości i wirtualnego studia, przedstawią podczas IBC zaawansowane grafiki AR dla nadawców. Pokaz rozwiązania, który będzie można oglądać na stoisku Panasonic (hala 11-stoisko C45), wykorzystuje InfinitySet, zaawansowany system Virtual Set i AR firmy Brainstorm w połączeniu z kamerą Panasonic AW-UE150.

Rozwiązanie jest wynikiem współpracy między Brainstorm i Panasonic, której celem było opracowanie systemu śledzenia danych PTZF (Pan, Tilt, Zoom i Focus) dla kamery AW-UE150. Firma Panasonic skorzystała z ponad 25-letniego doświadczenia firmy Brainstorm w opracowywaniu grafiki 3D czasu rzeczywistego, wirtualnych setów i treści AR. Efektem współpracy jest produkt oferujący zaawansowane rozwiązania AR firmom bez względu na ich wielkość i budżet.

Według HéctoraViguera, CTO i COO firmy Brainstorm: - Nasza współpraca z Panasonic jest bardzo udana i po raz kolejny pokazuje elastyczność rozwiązania InfinitySet i możliwość jego współpracy z dowolnym protokołem branżowym. Podczas IBC można będzie zobaczyć, jak połączenie kamery
AW-UE150 Panasonic i rozwiązania InfinitySet firmy Brainstorm może bez trudu zapewnić niesamowite treści AR, umożliwiając nadawcom urozmaicenie narracji.

W połączeniu z InfinitySet, kamera AW-UE150 to potężne narzędzie zapewniające szybkie i dokładne generowanie opartych na danych treści wirtualnych. Prezentacja technologii AR obejmie również demonstrację systemu automatycznego śledzenia prezenterów na żywo za pomocą znaczników Blacktrax. W ten sposób treści wirtualne zostaną dodatkowo wzbogacone o grafikę śledzącą artystów w czasie rzeczywistym.

Jaume Miró, European Sales Engineer w Panasonic Broadcast &ProAV, powiedział: - Integracja naszej wysokiej jakości kamery 4K PTZ z aplikacjami wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości to odpowiedź na oczekiwania naszych klientów. Brainstorm bardzo nas wspierał przez cały proces rozwoju rozwiązania. Łącząc kamerę UE150 z InfinitySet firmy Brainstorm po raz kolejny pokazujemy nasze zaangażowanie w to, aby seria kamer PTZ Panasonic była jak najbardziej efektywna i łatwa we wdrożeniu.