• Professional Camera Solutions

Nowa linia kamer PTZ Panasonic z wbudowaną funkcją NDI

Panasonic zapowiedział wprowadzenie pełnej oferty kamer profesjonalnych PTZ obsługujących interfejs sieciowy NDI (Network Device Interface). Dzięki niemu użytkownicy kamer będą mieli możliwość przesyłania obrazu wideo bezpośrednio do innych urządzeń kompatybilnych z siecią NDI z dowolnego miejsca i bez konieczności przeprowadzenia skomplikowanej konfiguracji.

Zintegrowanie urządzeń firmy Panasonic z funkcją NDI 3.0 pozwoli na podłączenie profesjonalnych kamer PTZ bezpośrednio do sieci NDI i korzystanie z najnowszych ulepszeń wersji 3.0, w tym trybu wysokiej efektywności. W połączeniu z mikserem NewTek TriCaster i przełącznikami IP firmy NewTek, kamery będzie można bez problemu zintegrować z setkami innych produktów kompatybilnych z NDI. Kamera zostanie automatycznie wykryta i bez konieczności dodatkowej konfiguracji możliwe będzie przesyłanie materiałów wideo pomiędzy urządzeniami podłączonymi do sieci.

Nowe kamery AW-HN38, AW-HN40, AW-UN70 i AW-HN130 uzupełnią dotychczasową ofertę modeli PTZ Panasonic i będą dostępne w kolorze czarnym oraz białym. Wśród produktów klasy premium znajdzie się m.in. kamera AW-HN38 wyposażona w podobny zestaw funkcji co modele AW-HN/HE40. Nowa kamera oferuje 22-krotny zoom optyczny, wejście HDMI i natywną łączność IP.

Wszystkie nowe kamery HN/UN będą wyposażone w tryb NDI - dostępny w menu kamery. Jego wybór spowoduje automatyczną rekonfigurację ustawień kamery, tak by zapewnić najlepszą wydajność urządzenia i pełną kompatybilność z siecią NDI. Dla użytkownika oznacza to prostą konfigurację, możliwość przesyłania sygnałów audio i wideo oraz sterowania kamerami PTZ i ich zasilania za pomocą pojedynczego kabla.

- Przez lata ściśle współpracowaliśmy z Panasonic, tworząc dla milionów użytkowników korzystających z produktów NDI nowy standard sterowania kamerami zdalnymi PTZ - mówi Andrew Cross, prezes NewTek i dyrektor ds. technologii. – Nowe kamery Panasonic z wbudowaną funkcją NDI są realizacją naszych oczekiwań o efektywniejszej i lepszej produkcji wideo.

Wśród setek urządzeń kompatybilnych z siecią NDI znajduje się przełącznik Panasonic AV-HLC100, zaprezentowany podczas ostatnich targów NAB 2017, który dostępny będzie pod koniec jesieni. Połączenie nowych kamer Panasonic PTZ wraz z przełącznikiem AV-HLC100 zapewnia zupełnie nowy standard produkcji wideo, umożliwiając pełną łączność IP od momentu rejestracji materiału, poprzez produkcję na żywo, aż po jego wysłanie i streaming.

- Innowacyjność towarzyszy systemom kamer zdalnych Panasonic od samego początku – mówi Nela Pertl, Panasonic Broadcast & ProAV Marketing Manager EMEA. – Funkcja NDI w urządzeniach Panasonic to wielki krok naprzód umożliwiający prawdziwie zdalną produkcję wideo z praktycznie każdego miejsca.

Klienci, którzy korzystają ze standardowych wersji kamer AW-HE40, AW-UE70 i AW-HE130 lub planują ich zakup będą mogli wprowadzić do nich aktualizację i uruchomić funkcję NDI już jesienią. Aby to zrobić, należy odwiedzić stronę NewTek: new.tk/ndi_panasonic.

Nowe modele Panasonic z funkcją NDI: AW-NH40 i AW-UN70 będą dostępne na rynku już jesienią, zaś AW-HN130 – na początku zimy.

Więcej informacji na temat profesjonalnych rozwiązań emisyjnych Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/kamery-profesjonalne