Bezprzewodowa praca kamer studyjnych Panasonic dzięki IMT Vislink

Panasonic rozpoczął współpracę z IMT Vislink. Dzięki temu urządzenia studyjne AK-HC5000 HD, AK-UC3000 i AK-UC4000 4K oraz kontroler AK-HRP1000/1005 uzyskają pełną kompatybilność z systemem sterującym „FocalPoint”.

W ramach współpracy obu firm zewnętrzne rozwiązanie bezprzewodowe firmy IMT Vislink zostanie zintegrowane z kamerami studyjnymi Panasonic. W efekcie możliwe będzie kompleksowe rejestrowanie materiału, transmisja i workflow dla rozmaitych zastosowań broadcastowych.

Jednocześnie Panasonic wprowadził aktualizację oprogramowania dla kamery AK-UC4000, które obejmie możliwość transmisji 4K poprzez jedno z wyjść 12G-SDI w głowicy kamery. W połączeniu z nadajnikiem HCAM modele AK-UC3000, AK-HC5000 i AK-UC4000 pozwolą na bezprzewodową transmisję wideo Full HD, a także transmisję 4K w przypadku modelu AK-UC4000.

- Nadajnik HCAM reprezentuje kolejną generację bezprzewodowych urządzeń HEVC 4K UHD obsługujących aplikacje do elektronicznego gromadzenia wiadomości (ENG) i transmisje sportowe. HCAM jest wyposażony w bardzo elastyczne i konfigurowalne opcje montażu oraz intuicyjne interfejsy wideo. Dzięki temu może być montowany do kamer telewizyjnych, kamer ENG i modeli prosumenckich, zwiększając atrakcyjność na tych rynkach - mówi Dean Chettra, Global Channel Manager w IMT Vislink.

- Dzięki wymiennym modułom RF i szeregowi opcji dostępnych w oprogramowaniu, HCAM kontynuuje linię innowacyjnych i wydajnych bezprzewodowych systemów kamer z IMT i Vislink. Jesteśmy pewni, że nasi użytkownicy dostrzegą, że współpraca, którą nawiązaliśmy zapewni im niezakłóconą pracę podczas bezprzewodowych transmisji na żywo - przyznaje Stefan Hofmann, Sales Engineering Manager w Panasonic.

Nadajnik HCAM oferuje wymienne moduły dual SFP obsługujące interfejsy quad 3/6/12G SDI, HDMI, światłowód, SMPTE 2022-6 HD-SDI over IP, a także sterowanie wi-fi i Bluetooth za pośrednictwem dedykowanej aplikacji działającej na systemach operacyjnych Android i iOS.