• Professional Camera Solutions

Panasonic rozszerza ofertę profesjonalnych kamer 4K

Panasonic zaprezentował nowe profesjonalne kamery 4K - modele AG-UX180 oraz AG-UX90. Oba urządzenia umożliwiają nagrywanie w rozdzielczości 4K, UHD i FHD, oferują zintegrowany obiektyw z doskonałym zoomem, a ich główną zaletą ma być efektywność kosztowa.

Nowe kamery Panasonic UX to następcy kamkorderów AVCHD, należących do linii AVCCAM. AG-UX180 jest kamerą klasy Premium, która wyposażona została w trzy matryce typu MOS, 20-krotny zoom optyczny, a także możliwość nagrywania w rozdzielczości UHD 60p. Z kolei drugi standardowy model AG-UX90 posiada jednoukładową matrycę MOS, 15-krotny zoom optyczny i pozwala na nagrywanie w rozdzielczości UHD 30p.

Urządzenia do sprzedaży trafią jesienią 2016 roku. Ich konstrukcja ma zostać do tego czasu wzmocniona, by przystosować je do wymagających warunków terenowych.

- Chcemy, aby nowe kamery Panasonic UX były przystępne dla profesjonalistów z branży i zapewniały szeroki dostęp do technologii 4K - mówi Guilhem Krier, Head of Product Marketing & Business Development Europe w Panasonic. - Zapotrzebowanie na wideo w rozdzielczości 4K bardzo szybko rośnie. Dlatego też wprowadziliśmy kamery UX, które są nową wersją popularnych modeli HD, takich jak AG-AC90. Zapewniają tę samą mobilność, a także płynność pracy, ponieważ są już znane użytkownikom z dotychczas dostępnych na rynku kamer naręcznych – dodaje Guilhem Krier.

Nowa seria będzie umożliwiała nagrywanie w formatach 4K (4096x2160, wyłącznie z prędkością 24p), UHD (3840x2160) oraz FHD z prędkością do 120p. Do zapisywania nagrań urządzenia wykorzystują karty pamięci SD[1]. Oprócz tego, model UX Premium obsługuje nagrywanie w podwójnym kodeku (UHD[2]/FHD) oraz nagrywanie w podczerwieni w przypadku słabego oświetlenia. Został też wyposażony w wyjścia 3G SDI/HDMI2.0.

Standardowy kamkorder UX o matrycy typu 1MOS zapewnia czułość odpowiadającą konwencjonalnym kamerom naręcznym. Będą one jednak wyposażone w funkcję nagrywania ze zmienną liczbą klatek na sekundę (2-60 fps) w trybie FHD.

Urządzenia z serii UX poszerzą ofertę profesjonalnych kamer 4K Panasonic, do której na razie należą trzy modele: VariCam 35, VariCam LT oraz AG-DVX200.

Więcej informacji na temat kamer profesjonalnych Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/kamery-profesjonalne/.

 

[1] Nagrywanie z prędkością 100 Mbps lub wyższej wymaga karty SD kompatybilnej z trzecią klasą prędkości UHS (U3)

[2] Z wyłączeniem formatu UHD 60p oraz 4K.