• Professional Camera Solutions

Pełna integracja Panasonic AVC Ultra-LongG z rozwiązanymi Avid

Panasonic wraz z Avid ogłosił podczas tegorocznych targów IBC pełną integrację kodeków emisyjnych AVC Ultra-LongG z rozwiązaniami Avid do montażu i edycji materiałów wideo w czasie rzeczywistym. To oznacza, że nadawcy zyskali dostęp do pierwszego na rynku kompletnego zestawu narzędzi usprawniających cykl pracy w formacie AVC Ultra-LongG.

Wielu nadawców i operatorów korzysta z formatu AVC Ultra-LongG, ponieważ zapewnia wysoką jakość materiałów i jednocześnie pozwala o połowę zmniejszyć obciążenie pasma oraz wykorzystanie pamięci. Dzięki temu nadawcy mogą przesyłać pliki w czasie o połowę krótszym i przekazać dwa razy tyle strumieni, pracując cały czas w tym samym środowisku sieciowym.

Panasonic AVC Ultra-Long jest teraz w pełni zintegrowany z platformą Avid MediaCentral, która wiąże wszystkie produkty, narzędzia i usługi do obróbki wideo firmy Avid. Pracując na niej, zespoły produkcyjne mogą teraz korzystać z nowoczesnego, wydajnego systemu kompresji w najbardziej efektywny sposób, przy użyciu sprawniejszych i zintegrowanych systemów zarządzania produkcją. Już wcześniej w tym roku ukazała się najnowsza wersja Panasonic P2 Plugin 4.7, oferująca większą efektywność w połączeniu z oprogramowaniem Avid Media Composer® 8.6. Zapewnia ono dostęp do plików natywnych i metadanych dla formatów P2, DVCPRO HD i AVC-Intra.

Z kolei najnowsza wersja Interplay®3.6 daje możliwość transkodowania między kodekiem AVC-LongG a innymi formatami. Ponadto serwer Avid AirSpeed® 5500 obsługuje teraz kodek Panasonic LSI, zapewniając pełną kompatybilność i minimalizując degradację jakości.

Dzięki pełnej integracji kodeków AVC Ultra-LongG z rozwiązaniami Avid, po raz pierwszy na rynku dostępna jest możliwość splicingu materiałów przesyłanych właśnie w tym formacie. To oznacza możliwość wprowadzenie zmian w istniejących sekwencjach bez konieczności ponownego kodowania całego streamu.

- Integracja kodeka emisyjnego AVC Ultra-LongG z platformą Avid MediaCentral oznacza, że nasi klienci z branży emisyjnej zyskują dedykowane wsparcie dla formatu, którego używają niemal codziennie. Tym samym możemy obecnie dostarczyć najbardziej efektywne i wydajne narzędzia do zarządzania produkcją wideo – mówi Alan Hoff, wiceprezes, Market Solutions w firmie Avid.

- Bezproblemowa integracja z platformą Avid MediaCentral oznacza, że użytkownicy mogą bezpiecznie wymienić stare zapisy z kamer i zainwestować w nową platformę, nie zakłócając dotychczas wypracowanych i sprawdzonych praktyk operacyjnych – komentuje Kunihiko Miyagi, executive vice president of Cinema and Broadcasting, Imaging Network Business Division w Panasonic Corporation.

Więcej informacji na temat profesjonalnych rozwiązań emisyjnych Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/kamery-profesjonalne