• Professional Camera Solutions

Panasonic prezentuje nowy czytnik kart expressP2 z Thunderbolt 3

Model AU-XPD3 umożliwia skuteczną kompresję oraz szybki przesył materiałów nagranych w najwyższej dostępnej jakości. Jego oficjalna premiera odbyła się podczas tegorocznych targów IBC w Amsterdamie.

Dzięki wyposażeniu w złącze Thunderbolt 3 i jego przepustowości na poziomie 40 Gbps, czytnik AU-XPD3 oferuje niezwykle szybki transfer materiałów i pozwala w pełni wykorzystać możliwości kart Panasonic expressP2 z serii B. Te z kolei służą do przechowywania wysokiej jakości materiałów nagrywanych w technologii HFR w rozdzielczości 4K/120 kl./s i HD/240 kl./s

Czytnik AU-XPD3 dostępny będzie na rynku w pierwszym kwartale 2017 roku. Pozwoli na transfer oraz edycję materiałów SDH, jak również 4K.

- Widzimy chęć ze strony operatorów, aby przechodzić na nagrywanie w formacie 4K, a jednocześnie obawy związane z ograniczeniami nośników danych, które mogą spowolnić pracę. Nasza technologia kompresji i najnowszy czytnik kart stanowią odpowiedź na te wyzwania - mówi Guilhem Krier, Head of Product Marketing Europe & Business Development Europe for Broadcast & ProAV w Panasonic.

- Po raz pierwszy jeden port umożliwia przyłączenie zarówno urządzeń Thunderbolt, jak i każdego wyświetlacza czy urządzenia USB. Produkty, takie jak Panasonic AU-XPD3 dla kart expressP2 to dowód na to, że standard Thunderbolt 3 zapewnia przepustowość i szybkość transmisji, których oczekuje branża emisyjna – podkreśla Jason Ziller, Director of Thunderbolt Marketing w firmie Intel.

Więcej informacji na temat profesjonalnych rozwiązań emisyjnych Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/kamery-profesjonalne