• Professional Camera Solutions

Kamera studyjna Panasonic zintegrowana z jednostką sterującą Videosys

Panasonic nawiązał współpracę z firmą Videosys, w ramach której powstało rozwiązanie integrujące kamerę 4K
AK-UC4000 oraz jednostkę sterującą marki Videosys.

Połączenie kamery Panasonic AK-UC4000 i jednostki sterującej 4K Videosys ma na celu usprawnienie pracy nadawców podczas produkcji wydarzeń na żywo i nadawania w trybie 4K UHD. Pozwala zaoszczędzić koszty m.in. dzięki ograniczeniu czasu konfiguracji systemu.

Kamera studyjna AK-UC4000, będąca podstawą nowego rozwiązania, po raz pierwszy została zaprezentowana w marcu 2018 roku. Teraz wprowadzono do niej aktualizację oprogramowania, zapewniając możliwość wyboru sygnału wyjściowego (z prędkością 2x, 3x i 4x w trybie HD) oraz możliwość wyprowadzenia sygnału 4K poprzez wyjścia 12G-SDI z głowicy kamery i jednostki sterującej. Model działa jednocześnie w trybach HDR i SDR, jest wyposażony w matrycę 4.4K i mocowanie obiektywu B3 2/3, umożliwiając rejestrowanie obrazów w prawdziwej rozdzielczości 4K o wysokiej czułości.

Z kolei jednostka sterująca Videoys łączy w jednym urządzeniu kontroler kamery, odbiornik DTC Pro RXD i dekoder Aeon 4K z łącznością RF poprzez światłowód. Dzięki zastosowaniu kabli SMPTE można podłączyć nawet dwie dwukanałowe głowice światłowodowe, aby zapewnić wysoką wydajność i prostą instalację.

 

- Z dumą wprowadzamy na rynek nasz najnowszy system CCU 4K opracowany we współpracy z Panasonic. Łącząc nasze wielokrotnie nagradzane systemy sterowania i technologie bazujące na światłowodach z kamerami Panasonic, robimy kolejny duży krok w integracji kamer radiowych – mówi Colin Tomlin, Mnaging Director w Videosys.

- Dokładamy wszelkich starań, aby integrować nasze systemy kamer studyjnych i zdalnych z najlepszymi rozwiązaniami na rynku i umożliwić klientom realizację ich kreatywnych pomysłów bez zwiększania kosztów konfiguracji. Videosys pomógł nam wykorzystać potencjał drzemiący w 4K. Klienci z pewnością docenią nasze wspólne rozwiązanie - uważa Sivashankar Kuppusamy, Marketing Manager EMEA w Panasonic.