• AU-EVA1

    Cinema Compact Camera

    AU-EVA1

Panasonic przedstawił pierwszy materiał nagrany kompaktową kamerą filmową EVA1

W Amsterdamie podczas targów IBC Panasonic zaprezentował pierwszy film nakręcony za pomocą nowej kamery AU-EVA1. Model będzie dostępny na rynku pod koniec października 2017 roku w cenie 32 090 zł netto.

Trzyminutowy film demonstrujący możliwości najnowszej kamery Panasonic wyreżyserował i nakręcił włoski filmowiec Filippo Chiesa. Zdjęcia robione były na Islandii, a efekt końcowy zaprezentowano podczas IBC. Jest to pierwszy materiał nakręcony przy pomocy kamery EVA1 wykorzystującej nowo zaprojektowaną matrycę Super 35mm o rozdzielczość 5,7K oraz podwójne ISO 800 i 2500, które pozwoliło operatorowi na filmowanie niemal w każdych warunkach oświetleniowych.

EVA1, stworzona m.in. z myślą o filmowcach niezależnych, oferuje 14-stopniowy zakres dynamiki, umożliwiając doskonałą gradację ekspozycji od jasnych do ciemnych. Zapewnia doskonałe odwzorowanie kolorów, w tym bogatych odcieni skóry i wykorzystuje mocowanie EF, dając operatorom możliwość korzystania z szerokiego zasobu obiektywów.

Kamera pozwala również na produkcję w technologii HDR. 14-stopniowa charakterystyka V-Log przekracza wręcz wymagania HDR, z kolei krzywa V-Gamut udostępnia szerszą przestrzeń barw niż REC.2020.

- Nie często dostaje się szansę, by wypróbować tak wyczekiwaną kamerę, jak EVA1. Zaufanie, które otrzymałem od Panasonic jest prawdziwym przywilejem – mówi reżyser i operator Filippo Chiesa. - Możliwości kamery przekroczyły moje oczekiwania, szeroka paleta kolorów, bogactwo obrazu dały mi ogromne możliwości podczas pracy - dodaje Filippo Chiesa.

- Jesteśmy zachwyceni zdjęciami, które wykonał Filippo. Islandia w naturalny sposób dostarczyła pięknych obrazów, ale Filippo przy pomocy kamery doskonale je podkreślił. Elastyczność EVA1 została w pełni przetestowana, a ze względu na jej niewielki rozmiar udało nam się wypróbować różne możliwości instalacji, w tym filmowanie z drona – podkreśla Nela Pertl, Dyrektor Marketingu EMEA w Panasonic.

Panasonic uruchomił kanał YouTube, na którym prezentować będzie materiały kręcone przy pomocy swoich kamer filmowych, w tym serii VariCam oraz EVA1. Przygotowane przez Filippo Chiesa wideo jest już na nim dostępne: https://www.youtube.com/channel/UCiTi9owcTE9QbEnt5w2vkDA/featured.