Phone number:
  • Professional Camera Solutions

Koncerty Filharmonii Berlińskiej online – Panasonic zadba o najwyższej jakości obraz i dźwięk

Panasonic rozpoczął współpracę z Filharmonią Berlińską, w ramach której dostarczy najnowsze technologie audio-wizualne, w tym sprzęt do transmisji wideo 4K/HDR i rozwiązania audio wysokiej rozdzielczości (HRA). Jednocześnie firma Berlin Phil Media ma wspierać Panasonic w opracowaniu technologii do jak najwierniejszego odtwarzania dźwięku.

Współpraca oficjalnie rozpoczęła się 1 stycznia 2017 r., a jej celem jest zapewnienie najwyższej jakości transmisji na żywo koncertów odgrywanych w Filharmonii Berlińskiej.

Panasonic będzie odpowiadał za wyposażenie Digital Concert Hall – specjalnej platformy internetowej, która pozwala miłośnikom muzyki z całego świata bezpłatnie, w czasie rzeczywistym uczestniczyć w koncertach. Aby zapewnić jak najwyższą jakość przekazu, Panasonic wyposaży audytoria i studia wideo Filharmonii w profesjonalny sprzęt wideo 4K/HDR, w tym kamery nadawcze, miksery i monitory. Instalacja urządzeń rozpocznie się w lipcu 2017 r. tak, by nowe studio mogło zacząć pracę wraz z początkiem sezonu 2017/2018.

Ponadto Filharmonia będzie współpracować z Panasonic i Technics, należącą do Panasonic marką wysokiej klasy sprzętu audio, nad rozwiązaniami, które pozwolą na odtwarzanie profesjonalnej jakości dźwięku na urządzeniach domowych i przenośnych. W ten sposób słuchacze w dowolnym miejscu będą mogli doświadczać muzyki wiernie odtwarzanej z berlińskiej sali koncertowej.

Oprócz tego firma Berlin Phil Media, właściciel Filharmonii Berlińskiej będzie wspierać Panasonic przy pracy nad reprodukcją dźwięku. Organizacje wspólnie zajmą się oceną procesu technologicznego nagrywania, edycji i miksowania, a także optymalizacją odtwarzania muzyki.

Więcej informacji na temat profesjonalnych rozwiązań emisyjnych i wizualnych Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl.