• AW-SF100G

AW-SF100G
Oprogramowanie do automatycznego śledzenia

Nowe oprogramowanie Panasonic wspomaga automatyczne śledzenie osób filmowanych zdalnie sterowanymi kamerami Panasonic. Oprogramowanie umożliwia śledzenie jednej osoby, dzięki czemu nadaje się między innymi do zastosowań edukacyjnych i wideokonferencji.

Kiedy oprogramowanie zostanie uruchomione na komputerze podłączonym do tej samej sieci, co system kamery, będzie ono automatycznie wykrywać osobę znajdującą się przed kamerą PTZ i przesuwać kamerę odpowiednio do ruchów tej osoby, ułatwiając w ten sposób sterowanie.

Zastosowanie technologii wykrywania ruchu pozwala śledzić obiekt z maksymalną dokładnością, niezależnie od tego, w którą stronę obróci się obserwowana osoba. Dzięki temu kamera może być cały czas skierowana na wykładowcę, nawet gdy np. pisze na tablicy i odwróci się do kamery plecami.

Dla maksymalnej dokładności można regulować czułości funkcji śledzenia odpowiednio do intensywności ruchów śledzonego obiektu. 

 

Choć oprogramowanie nie ma pełnej kontroli nad zoomem, na etapie jego konfigurowania można wybrać widok śledzonego obiektu: pełen obraz, cała sylwetka lub sylwetka od pasa w górę. Oprogramowanie do automatycznego śledzenia daje też możliwość maskowania wybranych obszarów w polu widzenia kamery, aby zapobiegać przypadkowemu lub niepożądanemu wykrywaniu pobliskich obiektów. Dodatkowo można całkowicie wykluczyć pewien obszar, co pozwala zminimalizować zakres objęty śledzeniem.

Zainstalowanie na komputerze oprogramowania do automatycznego śledzenia i podłączenie zintegrowanej kamery pozwala bez trudu stworzyć prosty i tani system śledzenia. Obsługiwane są kamery AW-UE70, AW-HE40 i AW-HE130. Nie jest konieczne instalowanie nowych czujników ani innego sprzętu.

Oprogramowanie jest dostępne w dwóch wersjach:  wersji samodzielnej przeznaczonej do użytku na pojedynczym komputerze lokalnym oraz wersji internetowej umożliwiającej sterowanie z tabletu, smartfonu lub komputera. Wybór instalowanej wersji zależy od środowiska operacyjnego użytkownika.

Oprogramowanie AW-SF100G jest płatne. Firma Panasonic oferuje klientom bezpłatny 30-dniowy okres próbny. Po upływie tego okresu konieczne jest aktywowanie oprogramowania poprzez wprowadzenie kodu klucza (numeru licencji), który można zakupić u każdego dealera Panasonic.

Przykładowy system

remote camera, autotracking software, broadcast camera, broadcast software

 

Główne cechy

  • Nie wymaga baterii ani noszenia czujnika.

  • Nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu (kamery na podczerwień, kamery szerokokątnej, nadajnika sygnału, procesora itp.).

  • Łatwa instalacja
  • Wysoka jakość obrazu HD i 4K
  • Łatwa obsługa z komputera
  • Dzięki połączeniu IP komputer z oprogramowaniem może się znajdować w innym pomieszczeniu czy nawet w zdalnej lokalizacji

Kamery obsługujące oprogramowanie do automatycznego śledzenia

Pobierz darmową wesję próbną tutaj.