• AU-XPD3EJ

    Dysk na karty expressP2 AU-XPD3EJ

     AU-XPD3

Czytnik kart expressP2
AU-XPD3EJ

Nowy czytnik kart expressP2, model AU-XPD3, oferuje największą dostępną obecnie prędkość: do 17,6 GB/s*1. Zaprojektowano go specjalnie z myślą o kartach expressP2 z serii B, by umożliwić osiągnięcie tej niesamowitej prędkości. Tak doskonałe osiągi modelu XPD3 nie byłyby możliwe bez interfejsu Thunderbolt 3. Jest on ośmiokrotnie szybszy od interfejsu USB 3.0 i dwukrotnie od interfejsu Thunderbolt 2.

Można zestawiać konfiguracje łańcuchowe z maksymalnie 6 czytników XPD3.

Dzięki temu użytkownicy mogą oszczędzić bardzo dużo czasu. Rzeczywista oszczędność czasu dzięki czytnikowi AU-XPD3 (na podstawie testów z użyciem czytnika AU-XPD3 w wersji beta i komputera Macbook PRO 15" z końca roku 2016 wyposażonego w wewnętrzny dysk SSD PCIe).

Użytkownicy komputerów MacPro z interfejsem Thunderbolt 2 również mogą skorzystać z czytnika dzięki adapterowi Thunderbolt 3-2. Szybkość przesyłania danych z użyciem czytnika XPD3 z interfejsem Thunderbolt 2 jest niemal czterokrotnie większa niż w przypadku czytnika XPD1 i interfejsu USB 3.0.

Czytnik AU-XPD3 obsługuje zarówno karty expressP2 z serii A, jak i z serii B. Maksymalną prędkość można jednak osiągnąć tylko stosując karty z serii B.
 

*1: Wartość oczekiwana przez firmę Panasonic w przypadku jednoczesnego dostępu w konfiguracji łańcuchowej