• Visual System Solutions

Interaktywność ożywiająca proces edukacyjny i przenosząca prezentacje biznesowe na wyższy poziom

Od sal konferencyjnych przez niewielkie sale lekcyjne i wykładowe po audytoria i sceny teatralne lub kinowe — Panasonic oferuje duży wybór interaktywnych projektorów i ekranów, które przekształcają statyczne prezentacje i wykłady w multimedialne spektakle współtworzone przez uczestników i współgrające z otoczeniem.

Ekrany o wysokiej rozdzielczości. Nauka i prezentacje na najwyższym poziomie.

Interaktywne ekrany o rozdzielczości Full HD udostępniają intuicyjną technologię dotykową, funkcje interaktywnej tablicy i najnowsze rozwiązania łączności bezprzewodowej.
Z ekranem może pracować bezpośrednio do czterech użytkowników. Mogą oni sporządzać notatki, robić zbliżenia, zmieniać slajdy, a nawet rysować z użyciem interaktywnego pisaka lub palców. Po zakończeniu prezentacji lub wykładu można łatwo zarchiwizować pracę dzięki wbudowanej funkcji poczty e-mail, która pozwala błyskawicznie wysłać wiadomości do członków grupy. Żaden z modeli ekranów interaktywnych nie wymaga kalibracji. Można je używać bez komputera, dzięki czemu są wygodnymi narzędziami w sali lekcyjnej lub konferencyjnej.

Zalety:

  • Proste sterowanie dotykowe: przewijanie slajdów, zbliżanie, wybieranie funkcji multimedialnych za pomocą palców lub interaktywnego pisaka.
  • Współpraca na ekranie: wbudowane oprogramowanie do interaktywnej tablicy pozwala włączyć ekran i rozpocząć pracę bez konieczności podłączania komputera — obsługiwanych jest do czterech użytkowników jednocześnie.
  • Wirtualne konferencje: zdalne konferencje wideo tworzą warunki zbliżone do realnego spotkania w jednym pomieszczeniu; można podczas nich dzielić się dokumentami, które widoczne są dla wszystkich uczestników konferencji
  • Umieszczanie tekstów i rysunków na plikach multimedialnych (np. filmach czy zdjęciach) – z zewnętrznych urządzeń i na dowolnych nośnikach.

Podłączanie różnych urządzeń

Podłącz kamerę wideo i umieść tekst na zarejestrowanym materiale filmowym. Można także zatrzymać wybraną klatkę, wykonać zrzut ekranu i dołączyć notatki do obrazu. Sprawdza się to doskonale w rozmaitych zastosowaniach: od planowania strategii po wykłady wideo. Przeglądaj z łatwością dokumenty i zdjęcia zapisane w pamięci USB. Wystarczy podłączyć urządzenie USB i dotknąć ikony aplikacji USB Memory Viewer. Bez straty czasu wyświetlaj bogatsze i przekonujące prezentacje. Jeśli chcesz zaprezentować tradycyjne materiały, np. strony z podręcznika, podłącz wizualizer do odpowiedniego wejścia monitorowego. Wysoka rozdzielczość, jasność i kontrast pozwalają uzyskać wyraźny obraz i dają komfort podczas przeglądania tekstów i wykresów.

Łatwe zapisywanie i udostępnianie plików: utwórz do 100 stron na tablicy i zapisz je w pamięci wbudowanej, na urządzeniu USB lub wyślij pliki pocztą e-mail bezpośrednio z ekranu.

 

Ekrany interaktywne Panasonic

 

Idealna lekcja z użyciem projektora

Interaktywność nie ogranicza się wyłącznie do ekranów. Ultrakrótkoogniskowe i krótkoogniskowe projektory interaktywne Panasonic są oparte na podczerwieni i oferują te same zalety co tablice. Pozwalają przy tym na używanie interaktywnych pisaków na rzutowanym obrazie oraz zapisywanie na komputerze notatek czy ilustracji.

Projektory krótkoogniskowe zaprojektowano, by umożliwić ich umieszczenie bliżej ekranu. Dzięki temu prezenter może stać przed ekranem, nie rzucając cienia na obraz. Urządzenia tego rodzaju są idealne do zastosowań edukacyjnych.

  • Dopisywanie notatek i podkreślanie informacji na ekranie za pomocą interaktywnego pisaka/wskaźnika.
  • Nie trzeba korzystać z interaktywnej tablicy — projekcja jest możliwa na dowolnej powierzchni.
  • Automatyczna instalacja sterownika: brak konieczności instalowania osobnego sterownika z napędu CD.
  • Automatyczna kalibracja: krótszy czas konfiguracji.
  • Tryb podwójnego pisaka: możliwość pisania przez dwóch użytkowników jednocześnie (w trybie podzielonego lub pełnego ekranu).

 

Urządzenia do projekcji interaktywnych