• P2 Cast

P2 Cast - Oparty na chmurze system produkcji wiadomości

System chmury dla kamer telewizyjnych

Łączność z chmurą przy użyciu technologii Wi-Fi lub 4G

                    

P2 Cast to oparty na chmurze system produkcji wiadomości firmy Panasonic, który w pełni wykorzystuje zalety funkcji sieciowych kamkorderów P2HD z rejestracją AVC-ULTRA — modeli AJ-PX5000G, AJ-PX800 i AJ-PX270.  System P2 Cast integruje możliwości sieciowe tych kamkorderów, co pozwala automatycznie przesyłać do chmury materiał nagrany w terenie i niezwłocznie udostępniać go do przeglądu i montażu.

System P2 Cast znacząco przyspiesza dostarczanie wiadomości na antenę, jednocześnie rozszerzając funkcje montażu na dowolne urządzenie połączone z Internetem.  Największą zaletą systemu P2 Cast jest możliwość przesłania z kamkordera przez chmurę materiału wideo proxy o niskiej szybkości bitowej, ale o wysokiej jakości, utworzenia sekwencji wideo z żądanych klipów, a następnie umożliwienie systemom newsroomu automatycznego pobrania z kamery wideo AVC-ULTRA o wysokiej rozdzielczości.

Kamery AVC-ULTRA w terenie są połączone z newsroomem za pośrednictwem chmury przy użyciu sieci komórkowych (4G/LTE, Wi-Fi lub łącza dedykowane), co umożliwia szybkie przygotowywanie wiadomości o dziejących się aktualnie wydarzeniach.  

 

Organizacja pracy w systemie P2 Cast:

1. Udostępnianie plików proxy
Na serwerze jest przygotowana współdzielona pamięć masowa. Pliki proxy przesyłane z kamkorderów mogą być przeglądane i odtwarzane ze stacji. Plik proxy można pobrać i użyć go w przypadku wiadomości z ostatniej chwili.

2. Edycja kluczowych scen, przesyłanie materiału o wysokiej jakości
Redaktor w stacji może edytować informacje o kluczowych scenach (moment wejścia/moment zejścia) w plikach proxy, które zostały przesłane na serwer, tworząc listę EDL (Edit Decision List — lista decyzji dotyczących edycji, lista montażowa) i przesłać ją do kamery. Na podstawie listy EDL kamera wybierze żądany materiał wysokiej jakości i prześle go z powrotem na serwer.

3. Nowe, efektywne przepływy pracy z użyciem metadanych
Kamery i operatorzy mają wstępnie przypisane identyfikatory, co pozwala na przesyłanie metadanych z newsroomu do kamkorderów w terenie. Wraz z materiałem kręconym w terenie są automatycznie zapisywane metadane, których można następnie użyć podczas montażu, co znacznie zwiększa możliwości przeszukiwania niezmontowanego materiału oraz skraca czas potrzebny do jego archiwizacji i opisania na potrzeby przyszłego użycia.

Uwagi

Kamkordery AVC-ULTRA mogą wymagać aktualizacji oprogramowania układowego w celu umożliwienia im komunikowania się z systemem P2 Cast.

System P2 Cast jest dostępny w Stanach Zjednoczonych i w Europie jako bezpłatna wersja próbna do września 2015 r. Po upływie tego terminu usługa stanie się usługą płatną.